Lifting twarzy receptą na postępujące efekty starzenia się skóry
Młody wiek posiada swoje prawa, a jednym z nich jest odpowiedni wygląd naszej skóry. Odpowiednie ubarwienie, gładkość oraz jej sprężystość są synonimami młodości, dlatego nie dziwi fakt, że chcemy zachować te właściwości możliwie jak najdłużej.
Wraz z wiekiem nasza cera staje się bardziej szara, bez blasku, a skóra staje się mniej sprężysta i elastyczna. Powodem takiego stanu rzeczy są ubytki składników odżywczych z wewnętrznych struktur naszej skóry, dlatego ważnym zabiegiem jest odpowiednie dbanie o nasz wygląd za pomocą różnego rodzaju sprawdzonych metod, eliminujących w znaczny sposób efekty starzenia. Jedną z nich jest przeprowadzanie co jakiś czas liftingu naszej twarzy.
Przed liftingiem skóry twarzy
Przed każdym zabiegiem skórę należy oczywiście odpowiednio przygotować. Lifting twarzy wykonuje się w przypadkach, kiedy nasza skóra ma coraz to bardziej widoczne zmarszczki pojawiające się w najbardziej newralgicznych miejscach takich jak kąciki ust czy też miejsca pod oczami oraz poziome fałdki na naszym czole.
Pamiętajmy!
W przypadku liftingu twarzy istotne jest, aby poddać się mu tylko w przypadku, jeżeli klasyczne metody pielęgnacji i odbudowy skóry w postaci kremów przeciwzmarszczkowych, peelingów oraz masażów nie są już odpowiednio skuteczne.
Czym jest lifting twarzy?
Lifting twarzy to nic innego jak zabieg chirurgiczny, podczas którego dochodzi do naciągnięcia oraz wycięcia nadmiarów skóry z najbardziej newralgicznych miejsc.
Przed samą interwencją chirurgiczną dokonuje się odpowiedniej plastyki mięśni oraz powięzi znajdujących się na twarzy pod skórą właściwą w miejscach, gdzie docelowo ma być ona naciągnięta. Plastyce mięśni oraz powięzi są poddawane najczęściej takie miejsca jak podbródek, policzki czy też okolice żuchwy. Rzadziej natomiast zabiegowi liftingu poddawane są takie miejsca jak skóra czoła oraz skroni.
Zdarzają się również (i to nie odosobnione) przypadki wykonania wraz z liftingiem twarzy liposukcji (odsysania tłuszczu) – szczególnie dotyczy to dolnych części naszej twarzy, gdzie odkładanie się nadmiaru tłuszczu jest szczególnie widoczne i mało estetyczne.
Sam zabieg …
Podczas zabiegu liftingu twarzy pacjent otrzymuje znieczulenie ogólne. Nacięcie następuje w z reguły mniej widocznych miejscach, takich jak okolice za uszami oraz skronie. Precyzja podczas liftingu jest kluczową sprawą, gdyż jest to ingerencja w tkanki miękkie, przez co wymagane jest duże doświadczenie oraz wiedza osoby wykonującej lifting.
Czas trwania zabiegu w przypadku twarzy oraz plastyki szyi wynosi w granicach trzech godzin, jest on jednak uzależniony w dużej mierze od stanu pacjenta oraz jego oczekiwań.
Efekt po liftingu twarzy
- Charakterystyczną cechą uboczną po zabiegu jest obrzęk na twarzy oraz wycieki z miejsc nacięcia, ponadto możliwe jest odczuwanie nadmiernego napięcia skóry twarzy oraz brak jej czucia w niektórych rejonach.
- Koniecznym jest noszenie przynajmniej przez kilka dni opatrunków oraz szwów na twarzy, sama rekonwalescencja to okres przynajmniej kilku tygodni, natomiast na pełen efekt pozabiegowy musimy poczekać mniej więcej trzy miesiące.
- Po liftingu twarzy nasza skóra staje się bardziej napięta, wyraźnie odmłodzona, natomiast ogólny efekt zależy od stanu samego pacjenta, jego wieku oraz ukształtowania tkanki kostnej oraz miękkiej na jego twarzy.
- Zabieg ten może w późniejszym okresie wywołać powikłania w postaci stanów zapalnych, krwiaków oraz krwawienia z miejsc nacięcia. W przypadku ich wystąpienia podawane są osobie po liftingu wybranych przez specjalistę antybiotyków.